img img img img
kids
Sprawozdanie z konkursu plastycznego "Kolorowy świat przedszkolaka"
br

Sprawozdanie z konkursu plastycznego "Kolorowy świat przedszkolaka"

W bieżącym roku szkolnym, zgodnie z wcześniejszym założeniem, zorganizowany został ogólnoszkolny konkurs plastyczny, przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, pod hasłem ”Kolorowy świat Przedszkolaka”.
Celem uczestnictwa dzieci w konkursowych zmaganiach było: rozwijanie  dziecięcej wyobraźni  i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego, doskonalenie sprawności manualnych, propagowanie osiągnięć wychowanków szpitalnego przedszkola w ramach pokonkursowej wystawy.
Wychowankom przedszkoli zaproponowałyśmy wykonanie prostej pracy dowolną techniką plastyczną, W odpowiedzi na nasz apel napłynęły 54 ciekawe i barwne prace z różnych oddziałów – Specjalistycznego Żłobka, Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego (wszystkie oddziały), Szpitala Uniwersyteckiego (onkologia), Szpitala im. Biziela (Chirurgia Dziecięca). Wykonane wieloma technikami, przez połączenie rozmaitych materiałów były, każdy w swoim rodzaju, wyjątkowe i przysporzyły dużego kłopotu jurorom z wytypowaniem zwycięzców. Ostatecznie przyznano 3 nagrody i tyleż samo wyróżnień. Wśród laureatów znaleźli się:

I miejsce – Urszula Stegienka lat 5.5 z oddziału Endokrynologii W Szp. Dz.

II miejsce- Mateusz lat 6 ze Żłobka Specjalistycznego

III miejsce – Karol Talarka, lat 5 z oddziału Chirurgii Dziecięcej Szpitala im. Biziela

Wyróżnienia otrzymały dzieci hospitalizowane w Szpitalu Dziecięcym:

Marta Szałkowska, lat 4 – Neurologia

Michalina Boczkowska, lat 5.5 – Pneumonologia

Julia Matelska, lat 5 - Laryngologia

Wiedząc, jak ważne jest dla dzieci docenienie ich trudu laureaci konkursu uhonorowani zostali imiennymi dyplomami. Ponadto zwycięzcy otrzymali piękne maskotki a wyróżnieni „kubusiowe notesiki”.
Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się na festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym.
W celu zaprezentowania prac szerszemu gronu widzów kolorowe i pełne fantazji wytwory uczestników konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej na wspomnianym festynie a potem w poczekalni Przychodni w Szpitalu Dziecięcym.
Zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu wpłynęło na: odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień i możliwości,  dodanie wiary w siebie, osiągnięcia zadowolenia i sukcesu przez chore dzieci – sprzymierzeńców w procesie hospitalizacji.

Organizatorki: Dorota Chmiel, Renata Krupa

Organem prowadzącym dla Zespołu Szkół
Nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest Samorząd Województwa Kujawsko - Pomorskiego.
Zespół Szkół Nr 33 funkcjonuje w 5 szpitalach na terenie miasta Bydgoszczy:
  • Wojewódzki Szpital Dziecięcy
  • Wojskowy Szpital Kliniczny